شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۷، ۰۵:۰۲ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات سایتآموزش شارژ کارتریج، آموزش تعمیرات پرینتر
زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۷، ۰۵:۰۲ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: neda.aghadadi
آخرین ارسال: atefeh_ars
پاسخ: 2
بازدید: 1121

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش شارژ کارتریج، آموزش تعمیرات پرینتر
کاربر تازه کار
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 237
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۴
اعتبار: 0

سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال


ارسال: #1
آموزش شارژ کارتریج، آموزش تعمیرات پرینتر
آموزش شارژ کارتریج، آموزش تعمیرات پرینتر: برخی از کارآموزان فقط علاقمند به گذراندن دوره های آموزش تعمیرات پرینتر و شارژ کارتریج می باشند. تعمیرات پرینتر تنها شامل بخش های کارتریج پرینترهای لیزری و جوهر افشان میباشد. در این دوره آموزش مکانیک پرینترهای لیزری و جوهرافشان نیز بطور مختصر آموزش داده میشود. در نهایت کارآموزان این دوره مهارت کافی روی شارژ انواع پرینترهای لیزری و لیزری رنگی و جوهرافشان بدست می آورند.

موارد آموزش شارژ کارتریج:

در قسمت زیر و همچنی قسمت های بعدی در تالار سعی کرده ایم بخش هایی از دوره آموزش شارژ کارتریج را که در کلاس بیان میشود را بیاوریم. آموزش شارژ كارتريج و تعمیرات پرینتر لیزری HP مدل‎های 1160 - 1320 - 2014 - 2015 و چندكاره HP 2727 بصورت تصویری:

قبل از اقدام به شارژ كارتريج، يكبار كليه مراحل را تا انتها مرور كنيد.

[*]شاتر درام را باز كنيد و به كمك يك پيچ گوشتي تخت، طرف راست شاتر را از جايگاه خود خارج كنيد و بالا بياوريد. شاتر درام: حائلی كه شبيه يك در متحرك كل درام را مي‎پوشاند و از آن محافظت مي‎كند.
[*]طرف چپ شاتر را در جاي خود به سمت راست بلغزانيد تا خارج شود. مراقب باشيد فنـر شاتر را گم نكنيد.
[*]توسط يك مته سايز 2.5 سوراخي در حفره مستطيل شكل كوچك پشت مخزن تونر سوخته در دو طرف مخزن ايجاد كنيد. (اين كار نياز به اندكي تمرين دارد). كارتريج پس از سوراخ كاری نشان داده شده است.

[*]با استفاده از يك پيچ گوشتي تخت كوچك پين‎ها را به سمت بيرون فشار دهيد. به محض اينكه سر پين‎ها خارج شد با استفاده از انبردست يا سيم‎چين آنها را بيرون بكشيد.
[*]دو نيمه كارتريج را از يكديگر جدا كنيد.
[*]با استفاده از يك پيچ گوشتي تخت كه بين انتهاي درام و ديواره داخلي كارتريج قرار داده‎ايد محور درام را به آرامي به سمت بيرون فشار دهيد تا سر محور خارج شود. سپس توسط يك دم باريك محور درام را بگيريد و بيرون بكشيد.

هشـدار: درام، حساس‎ترين قطعه كارتريج است كه عمل چاپ را انجام مي‎دهد. هنگام كار با آن مراقب باشيد ضربه نخورد.

[*]با دقت درام را از سر بدون چرخ دنده بلند كنيد و آن را به بيرون بلغزانيد تا خارج شود.
[*]PCR را از جاي خود خارج كنيد. گريس‎هاي شفت PCR را با دستمال كاغذي تميز كنيد و مراقب باشيد گريس با بدنه PCR تماس پيدا نكند. سپس PCR را توسط يك دستمال بدون پرز تميز كنيد.
 • دو پيچ وايپر بليد (wiper blade) را باز كنيد. وايپر بليد را با احتياط از جاي خود بلند كنيد. در صورت امكان آن را با دستگاه دمنده هوا تميز كنيد. لبه پلاستيكي وايپر بليد را با دست يا دستمال تميز نكنيد؛ فقط هوا بگيريد.
 • تونر سوخته‎هاي داخل مخزن را خالي كنيد و با هواي فشرده تميز كنيد.

[تصویر: b858f5618576f225e149ab6e870c6fc00ba2ba8a.jpg]
[تصویر: 2441fe710bdd1cea0ca5dfbbd2c10f5770c14373.jpg]

[LIST]
[*]وايپر بليد را در جاي خود قرار دهيد و دو پيچ آن را ببنديد.
[*]توسط گوش پاك‎كن محل نشستن PCR را تميز كنيد. چنانچه به گريس هدايت كننده برق (معمولاً سياه رنگ است) دسترسي داريد جايگاه سياه رنگ PCR را به آن آغشته كنيد. PCR را در جاي خود نصب كنيد.

[*]درام را در جاي خود نصب كنيد. براي اين كار ابتدا چرخ دنده درام را در محل خود قرار دهيد و در سمت ديگر، محور درام را جا بزنيد. درام را 3-2 دور در جاي خود بچرخانيد. جهت چرخاندن درام: چنانچه از سمت چرخ دنده درام نگاه كنيد جهت چرخش درام بايد خلاف جهت حركت عقربه‎هاي ساعت باشد. در اين حالت درام بايد آزادانه در جاي خود بچرخد. اگر درام حين چرخش از ابتدا گير مي‎كند كمي تونر روي سطح آن بماليد و مجدداً درام را بچرخانيد تا روان بگردد. نيم تنه درام را دور از نور به كناري بگذاريد.
[*]دو پيچ نگهدارنده درپوش مخزن تونر را باز كنيد.
[*]پليت برق رسان زير درپوش به مخزن تونر جوش پلاستيك داده شده است. براي شكستن جوش پلاستيك، يك پيچ گوشتي تخت كوچك بين پليت و مخزن تونر قرار دهيد و با آرامي و دقت فشار دهيد تا جوش پلاستيك بشكند. درپوش را خارج كنيد.
يادآوری: در طول سوار كردن مجدد كارتريج، دو پيچ براي نگهداشتن درپوش كافي است و شكسته شدن جوش پلاستيك اهميتي ندارد.
[*]انتهاي غلطك مغناطيسي را بگيريد و آن را بالا بياوريد. با دقت غلطك را بيرون بكشيد كه در اين هنگام چرخ دنده كوچك سر غلطك خارج مي‎شود. چرخ دنده آزاد شده سر غلطك را از جاي خود خارج كنيد.
[*]دو بوش پلاستيكي سياه رنگ و سفيد رنگ را از دو طرف غلطك برداريد و تميز كنيد. غلطك مغناطيسي را نيز ابتدا با هواي فشرده و سپس با دستمال بدون پرز تميز كنيد.
- دو پيچ دكتر بليد (doctor blade) را باز كنيد. ابتدا زائده‎هاي پلاستيكي سفيد رنگ را برداريد، سپس دكتر بليد را از جاي خود خارج كنيد.
- داخل مخزن تونر را توسط هواي فشرده تميز كنيد و به مقدار مورد نياز تونر داخل مخزن بريزيد (حدود 150 گرم كه به نوع تونر نيز بستگي دارد). براي اين كار ابتدا تونر را در قوطي خود خوب تكان دهيد. سپس آن را داخل يك كيسه پلاستيكي كوچك بريزيد و از كيسه پلاستيكي به آرامي در مخزن خالي كنيد.
- دكتر بليد را توسط هواي فشرده تميز كنيد و در جاي خود قرار دهيد. زائده‎هاي پلاستيكي را در دو طرف بليد قرار دهيد و پيچ‎ها را ببنديد.
- بوش‎هاي پلاستيكي را در دو طرف غلطك مغناطيسي قرار دهيد: بوش سفيد در سمت چرخ دنده و بوش سياه در طرف ديگر.
- چرخ دنده سر غلطك را در جاي خود (پشت بازوي سفيد رنگ) قرار دهيد. غلطك مغناطيسي را روي مخزن تونر قرار دهيد. پخ انتهاي غلطك و پخ چرخ دنده را در يك امتداد قرار دهيد و غلطك را با احتياط به چرخ دنده وارد كنيد.

[تصویر: ab1389c3736aee13b64c07326f88dacdafd8765e.jpg]
[تصویر: e95a109acb58dc0fa89673b293d28c7d15369db2.jpg]


- درپوش را در جاي خود قرار دهيد و دو پيچ آن را ببنديد.
- نيم تنه تونر و نيم تنه درام را به هم متصل كنيد. دو پين كارتريج را با دقت در جاي خود نصب كنيد.
- شاتر درام را روي مخزن تونر سوخته قرار دهيد و فنر را به شكل صحيح در اسلات آن قرار دهيد. دو انتهاي شاتر را با احتياط فشار دهيد تا در جايگاه خود قفل شود. همچنين مي‎توانيد شاتر درام را در يك طرف با لغزاندن به جايگاه خود وارد كنيد و طرف ديگر را فشار دهيد.
- كارتريج آماده نصب در پرينتر است. چنانچه مراحل فوق را با حوصله و دقت انجام داده باشيد و از تونر درجه يك استفاده كرده باشيد پس از پرينت با كارتريج شارژ شده خود را تحسين خواهيد كرد.

[تصویر: 3e172217e6ecc1466ab2be0cf4f32d79211c77ae.jpg]
[تصویر: da61624f81554de621f05198e2140c0cb465b78f.jpg]

[تصویر: 42b5b419557f8aedab0faade1cef7507b1a0e6fb.jpg]
[تصویر: f163a6fa140b5fcd1a029135a3792c0984fc3fd5.jpg]

كارتريج پرينتر HP 2014/2015 و چندكاره HP 2727 داراي شماره فني Q7553A و كارتريج پرينترهاي HP 1160/1320 داراي شماره فني Q5949A مي‎باشد. در نرم‎افزار درايور كليه پرينترهاي ليزري HP گزينه‎اي تحت عنوان Density وجود دارد كه توسط آن مي‎توانيد شدت كم رنگ و پر رنگ بودن چاپ را تنظيم كنيد. Density عددي بين 1 تا 5 مي‎باشد كه با 1 كم رنگ‎ترين و با 5 پر رنگ‎ترين پرينت را خواهيد داشت. پيش فرض Density عدد 3 مي‎باشد. پس از شارژ كارتريج چنانچه پرينت اندكي كم رنگ است، Density را روي 4 يا 5 تنظيم كنيد. بديهي است Density بالاتر تونر بيشتري مصرف مي‎كند.
امضای neda.aghadadi دوربین مدار بسته , دوربین مدار بسته , ویزای شینگن,کانکس,باربری,ثبت شرکت
۱۲-۲-۱۳۹۵ ۰۳:۴۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر تازه کار
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 58
تاریخ عضویت: شهر ۱۳۹۶
اعتبار: 0

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال


ارسال: #2
RE: آموزش شارژ کارتریج، آموزش تعمیرات پرینتر
ممنون...
امضای atefeh_ars قیمت تور بدروم
۲۶-۱۰-۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان